Rejestracja FAQ Użytkownicy Szukaj Forum Tenis Stołowy w Województwie Małopolskim 'Region, Powiat Gorlice' Strona Główna

Forum Tenis Stołowy w Województwie Małopolskim 'Region, Powiat Gorlice' Strona Główna » Turnieje Międzynarodowe » me kompleks wobec niemcow braz realny
Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat

ME: "niemiecki kompleks" Polaków

Polscy tenisiści stołowi trzecią drużyną Starego Kontynentu. Podczas odbywających się w Belgradzie mistrzostw Europy Polacy przegrali w półfinale z Niemcami, jednak zapewnili sobie brązowy medal. Tym samym powtórzyli osiągnięcia z lat 1986, 1996 i 2000.
Polska drużyna ma także w dorobku dwa tytuły wicemistrza Europy (1984 i 1998).

Walkę o finał ME w Belgradzie podopieczni Stefana Dryszela przegrali z Niemcami 0:3. Była to w dużej mierze porażka na własne życzenie.
W pierwszym pojedynku meczu półfinałowego najbardziej doświadczony w polskiej ekipie Lucjan Błaszczyk przegrał po zaciętej walce z Dimitrijem Ovtcharovem. W decydującym secie Polak prowadził 10:7, jednak nie wykorzystał trzech meczboli i ostatecznie reprezentujący Niemcy Ukrainiec rozstrzygnął mecz na swoją korzyść "na przewagi".

Pojedynek Daniela Góraka z Timo Bollem miał zdecydowanego faworyta. Byłego mistrza Europy i 23-letniego Polaka dzieli prawie 90 miejsc w światowym rankingu. Mimo to mecz dostarczył wielu emocji. Po pierwszym secie, niespodziewanie wygranym przez Góraka, w kolejnych dwóch partiach górą był Niemiec. W czwartej odsłonie Polak się pozbierał i doprowadził do wyrównania. Decydujący set przebiegał pod dyktando Góraka, który miał dwie piłki meczowe. Szansa na sprawienie sensacji chyba "sparaliżowała" młodego Polaka. Boll obronił meczbole, wygrał kolejne dwie piłki i cały mecz.

Ostatnią szansą na utrzymanie Polaków w grze o finał miał Bartosz Such. Występujący na co dzień w Borussii Duesseldorf zawodnik zmierzył się z Christianem Suessem. Również w tym pojedynku do wyłonienia zwycięzcy potrzebny był piąty set. W decydującej odsłonie minimalnie lepszy był Niemiec.

Polskie drużyny mogą już z pewnością mówić o "niemieckim kompleksie" w imprezach rangi mistrzowskiej. W ciągu ostatniego roku nasi zachodni sąsiedzi okazywali się lepsi w ważnych konfrontacjach w: piłce nożnej, piłce ręcznej i hokeju na trawie.

W drugim półfinale zmierzą się Chorwacja i Rumunia.

Polska - Niemcy 0:3

Lucjan Błaszczyk - Dimitrij Ovtcharov 2:3 (7:11, 11:9, 11:6, 6:11, 11:13)
Daniel Górak - Timo Boll 2:3 (11:9, 6:11, 5:11, 11:6, 10:12)
Bartosz Such - Christian Suess 2:3 (3:11, 11:7, 11:7, 7:11, 9:11).